Blog

100 – lecie Odzyskania Niepodległości

Sto lat temu Polska wyrwała się z kajdan, odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli… Podczas zaborów Polacy poświęcali swoją wolność, a niejednokrotnie też życie, abyśmy my mogli dziś z dumą śpiewać „Mazurek Dąbrowskiego”, stojąc przed biało-czerwoną flagą.

Święto Niepodległości to nie tylko upamiętnienie odzyskania wolności przez cały naród, ale także święto uczuć, jakie każdy z nas żywi wobec Ojczyzny. Choć patriotyzm ma inny wymiar w każdym sercu, a różny jest też w kraju i za granicą, to jedno jest pewne: miłość do Polski płynie w naszej krwi i bije w naszych sercach bez względu na miejsce zamieszkania czy wiek.

Sobotnie zajęcia w Polskiej Szkole Równe Szanse są właśnie najpiękniejszym wyrazem Miłości do Ojczyzny. Miłości przez duże M, wpisanej w naszą codzienność pomimo odległości. Nasza szkolna społeczność: Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, co sobotę dają przykład, jak kochać Polskę i przysparzać jej chwały poprzez naukę języka polskiego, historii Polski, naszych rodzimych tradycji i zwyczajów…

Tu za granicą każde polskie słowo na ustach najmłodszych Polaków to szczery ukłon serca w stronę Ojczyzny, polskości i naszych korzeni.

„Więc o przyszłość walczmy społem,
pod sztandarem z Orłem Białym,
tylko pracą i nauką
przysporzymy Polsce chwały!”

/11 Listopada, Ludwik Wiszniewski/

[alpine-phototile-for-picasa-and-google-plus src=”user_album” uid=”116427863858394899814″ ualb=”6628269358168966113″ imgl=”fancybox” style=”floor” row=”4″ size=”320″ num=”100″ align=”center”]

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts