100-LECIE ODZYKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

100 – lecie Odzyskania Niepodległości

Sto lat temu Polska wyrwała się z kajdan, odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli… Podczas zaborów Polacy poświęcali swoją wolność, a niejednokrotnie też życie, abyśmy my mogli dziś z dumą śpiewać „Mazurek Dąbrowskiego”, stojąc przed biało-czerwoną flagą.

Święto Niepodległości to nie tylko upamiętnienie odzyskania wolności przez cały naród, ale także święto uczuć, jakie każdy z nas żywi wobec Ojczyzny. Choć patriotyzm ma inny wymiar w każdym sercu, a różny jest też w kraju i za granicą, to jedno jest pewne: miłość do Polski płynie w naszej krwi i bije w naszych sercach bez względu na miejsce zamieszkania czy wiek.

Sobotnie zajęcia w Polskiej Szkole Równe Szanse są właśnie najpiękniejszym wyrazem Miłości do Ojczyzny. Miłości przez duże M, wpisanej w naszą codzienność pomimo odległości. Nasza szkolna społeczność: Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, co sobotę dają przykład, jak kochać Polskę i przysparzać jej chwały poprzez naukę języka polskiego, historii Polski, naszych rodzimych tradycji i zwyczajów…

Tu za granicą każde polskie słowo na ustach najmłodszych Polaków to szczery ukłon serca w stronę Ojczyzny, polskości i naszych korzeni.

„Więc o przyszłość walczmy społem,
pod sztandarem z Orłem Białym,
tylko pracą i nauką
przysporzymy Polsce chwały!”

/11 Listopada, Ludwik Wiszniewski/

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!