"CARLOW - MIASTO, W KTÓRYM ROSNĘ"

DESCRIPTION

„Carlow – maisto, w którym rosnę”

W ubiegłą sobotę podsumowaliśmy projekt „Carlow – miasto, w którym rosnę”, zrealizowany przy współpracy z Carlow County Council.

Celem projektu było upowszechnienie wiedzy z zakresu turystyki i historii lokalnej wśród mieszkańców, możliwość zaprezentowania swoich ulubionych miejsc w Carlow przez uczestników projektu i zachęcenie uczniów naszej szkoły do rozwijania zainteresowań w zakresie historii miasta i zabytków na jego terenie.

Dzięki udziale w projekcie uczestnicy zyskali możliwość przygotowania prac w ramach dwóch konkursów: „Carlow – moje miasto” oraz „Carlow – wczoraj i dziś”.

Dowiedzieliśmy się, że warto odkrywać miasto, w którym się żyje, uczy, pracuje, wciąż na nowo, by móc się nim cieszyć i by znajdować to, co przez wiele lat życia tutaj mogło nam umknąć.

Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za udział w projekcie.

Dziękujemy Carlow County Council za współpracę.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia zapierających dech w piersiach prac plastycznych wykonanych podczas zajęć artystycznych w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow w ramach projektu „Carlow wczoraj i dziś”.

Przygotowane prace plastyczne miały na celu ukazanie dawnego i współczesnego oblicza Carlow, a także uwrażliwienie uczniów naszej szkoły na walory historyczne i architektoniczne miasta.

Trzeba i warto odkrywać na nowo miasto, w którym się żyje, uczy, pracuje, by móc się nim cieszyć , by odnaleźć na nowo to, co przez wiele lat życia tutaj mogło nam umknąć. Poprzez udział w projekcie realizowanym we współpracy z Carlow County Council chcieliśmy uwrażliwić uczniów naszej szkoły na walory historyczne i architektoniczne miasta, w którym rosną i dojrzewają.

Celem projektu było zachęcenie uczniów naszej szkoły do rozwijania zainteresowań w zakresie historii i zabytków na terenie hrabstwa Carlow. Nasze działania koncentrowały się także na wzmocnieniu relacji pomiędzy uczniami Polskiej Szkoły Równe Szanse w Carlow a społecznością lokalną

Uczestnicy warsztatów artystycznych wspierani profesjonalnym doświadczeniem grafika, Pani Pauliny Wilk-Czarnackiej, podjęli próby odtworzenia budowli już nieistniejących a ważnych kiedyś dla mieszkańców Carlow. Uczniowie mieli możliwość poznania historii wybranych obiektów architektonicznych, których ślady ocalały dla kolejnych pokoleń

Temat projektu „Ocalić od zapomnienia” realizowany był z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych. Oto rezultaty pracy pełnej zapału i artystycznej pasji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!