"DWUJĘZYCZNOŚĆ CZYNI MNIE BOGATYM"

KONKURS KLASOWY

„Dwujęzyczność czyni mnie bogatym” – podsumowanie projektu

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie dofinansowała projekt „Dwujęzyczność czyni mnie bogatym – warsztaty edukacji dwujęzycznej” realizowany w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow w kwocie €2000. Serdecznie dziękujemy.

W Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow podsumowaliśmy projekt „Dwujęzyczność czyni mnie bogatym”, który był realizowany przy współpracy z Ambasadą RP w Dublinie. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w zajęciach z elementami edukacji dwujęzycznej, zajęciach logopedycznych, konsultacjach logopedycznych i konkursach klasowych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy zdolności językowych!
Dzięki udziałowi w projekcie „Dwujęzyczność czyni mnie bogatym” uczniowie mieli możliwość zrozumienia roli obu języków w naszym życiu, a także doświadczenia, jak język wpływa na nasze postrzeganie świata i wyrażanie emocji. Ćwiczenia translatoryczne to świetna zabawa dla dzieci i młodzieży dwujęzycznej, a jednocześnie możliwość wyrównania kompetencji w obu językach.
Rodzicom naszych uczniów przekazaliśmy ulotki informacyjne promujące dwujęzyczność oraz zaoferowaliśmy możliwość uczestniczenia w wykładzie pani Agnieszki Pędrak koncentrującym się na zagadnieniu pozytywnego wpływu bilingwizmu na rozwój językowy, poznawczy, osobowościowy dzieci i młodzieży.
Podczas apelu stanowiącego podsumowanie projektu wszystkie klasy zaprezentowały swoje prace konkursowe.
Za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali nagrody. Gratulujemy wyjątkowych prac, prezentacji i występów!

 

[alpine-phototile-for-picasa-and-google-plus src=”user_album” uid=”116427863858394899814″ ualb=”6424907507080658801″ imgl=”fancybox” style=”floor” row=”4″ size=”320″ num=”100″ align=”center”]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!