DZIEŃ DZIECKA

„Pokonać siebie. Do zwycięstwa przez sport.”

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie decyzją Pana Ambasadora Ryszarda Sarkowicza dofinansowała projekt profilaktyki uzależnień „Pokonać siebie. Do zwycięstwa przez sport” realizowany w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow w kwocie €750. Składamy serdeczne podziękowania. Uprzejmie dziękujemy Panu Ambasadorowi Ryszardowi Sarkowiczowi za tak szczególne wyróżnienie i dofinansowanie projektu, który wiele dla nas znaczy.

 

W minioną sobotę w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow obchodziliśmy Dzień Dziecka, który stanowił podsumowanie projektu profilaktyki uzależnień realizowanego we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie. „Pokonać siebie. Do zwycięstwa przez sport” to program, który pozwalał poznać, w jaki sposób aktywność fizyczna wyrabia cechy niezbędne dla zdrowia mentalnego, takie jak: odporność psychiczna, umiejętność ponoszenia klęsk czy niepowodzeń. Celem działań profilaktycznych podejmowanych w ramach realizacji projektu było przedstawienie alternatywnych, atrakcyjnych dla młodzieży sposobów na spędzanie wolnego czasu poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych.
„Pokonać siebie. Do zwycięstwa przez sport” to projekt profilaktyki uzależnień mający na celu zapobieganie pojawianiu się zagrożenia zjawiskiem sięgania po używki, co często związane jest ze stanem depresyjnym oraz niepokojącego wzrostu liczby samobójstw w środowisku uczniów i młodzieży polonijnej w Irlandii. Uprawianie sportu, rozwijanie zainteresowań tańcem, uczestnictwo w różnorodnych formach aktywności mogą w sposób konstruktywny zaspokajać potrzebę ekscytujących doznań, stymulacji czy akceptacji grupy rówieśniczej. Stwarzanie młodym ludziom możliwości uczestniczenia w alternatywnych formach aktywności w czasie wolnym – może okazać się jedną z wartościowych, uzupełniających strategii w konstruowaniu działań profilaktycznych adresowanych do ogółu młodzieży.
Na uczniów i gości czekało mnóstwo atrakcji i gier z nagrodami, między innymi: rzutki, rzut do celu, gra planszowa z gigantyczną kostką, którą wykonaliśmy samodzielnie! Uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych dzięki nawiązaniu współpracy z lokalnymi irlandzkimi klubami sportowymi: sztuki walki oraz zumba! Aby uzupełnić zapasy energii na zabawę i sport, każdy uczeń mógł posilić się zdrowo i smacznie sałatką owocową. Świętowanie Dnia Dziecka zakończyliśmy loterią fantową, w której na zwycięzców czekały bony upominkowe, książki i inne ciekawe nagrody.
Składamy serdeczne podziękowania dla rodziców i nauczycieli za pomoc w przygotowaniu Dnia Dziecka w Polskiej Szkole Równe Szanse. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Małgorzaty Jirowskiej oraz pani Anety Sułkowskiej za zaplanowanie i koordynację projektu „Pokonać siebie. Do zwycięstwa przez sport”! Dziękujemy bardzo wszystkim sponsorom za cudowne nagrody, które stanowiły zwieńczenie wszystkich konkurencji sportowych!

 

 

 

 

[alpine-phototile-for-picasa-and-google-plus src=”user_album” uid=”116427863858394899814″ ualb=”6426348686889193057″ imgl=”fancybox” style=”floor” row=”4″ size=”320″ num=”100″ align=”center”]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!