" JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA"

„Jeszcze Polska nie zginęła”

Polska Szkoła Równe Szanse w Carlow otrzymała dofinansowanie w kwocie €300 na projekt: „Jeszcze Polska nie zginęła – projekt edukacji historycznej. Obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości”.
„Projekt jest finansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej”.
Serdecznie dziękujemy.

Celebrujemy majowe święta narodowe i poznajemy historię Polski w roku upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt „Jeszcze Polska nie zginęła” realizowany we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie przybliża uczniom Polskiej Szkoły Równe Szanse w Carlow rozumienie uczucia miłości do ojczyzny poprzez udział w konkursach literackich i plastycznych a także wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

Przygotowane prezentacje miały na celu uświadomienie uczniom znaczenia wydarzeń z 1918 roku dla powstania niepodległego państwa polskiego oraz podkreślenie wkładu pracy i zasług wielu Polaków w walce o wolność i ocalenie naszego dziedzictwa narodowego. Wiedza o historii naszego kraju i znajomość drogi do niepodległości jest istotna dla wszystkich Polaków niezależnie od miejsca pobytu i zamieszkania, o czym nasi uczniowie opowiadali nam dzisiaj śpiewająco! Dziękujemy wszystkim klasom za poruszające emocje.

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!