" JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA"

„Jeszcze Polska nie zginęła”

Polska Szkoła Równe Szanse w Carlow otrzymała dofinansowanie w kwocie €300 na projekt: „Jeszcze Polska nie zginęła – projekt edukacji historycznej. Obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości”.
„Projekt jest finansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej”.
Serdecznie dziękujemy.

Celebrujemy majowe święta narodowe i poznajemy historię Polski w roku upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt „Jeszcze Polska nie zginęła” realizowany we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie przybliża uczniom Polskiej Szkoły Równe Szanse w Carlow rozumienie uczucia miłości do ojczyzny poprzez udział w konkursach literackich i plastycznych a także wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

Przygotowane prezentacje miały na celu uświadomienie uczniom znaczenia wydarzeń z 1918 roku dla powstania niepodległego państwa polskiego oraz podkreślenie wkładu pracy i zasług wielu Polaków w walce o wolność i ocalenie naszego dziedzictwa narodowego. Wiedza o historii naszego kraju i znajomość drogi do niepodległości jest istotna dla wszystkich Polaków niezależnie od miejsca pobytu i zamieszkania, o czym nasi uczniowie opowiadali nam dzisiaj śpiewająco! Dziękujemy wszystkim klasom za poruszające emocje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!