"KSIĄŻKI NA CZACIE"

"PROJEKT EDUKACJI CZYTELNICZEJ"

„Książki na czacie – projekt edukacji czytelniczej”

 Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie dofinansowała projekt „Książki na czacie – projekt edukacji czytelniczej” w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow kwotą wysokości €200. „Projekt jest współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej”. Serdecznie dziękujemy!

Realizacja projektu „Książki na czacie”, we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie, wspiera rozwój czytelnictwa i motywacji do czytania tekstów literackich ze zrozumieniem jako podstawy samorozwoju każdego człowieka. Edukacja czytelnicza zapobiega uzależnieniom od telewizji, komputerów, nowoczesnych technologii oraz przygotowuje dzieci i młodzież do dokonywania samodzielnych wyborów lektur. Zachęcamy do udziału w licznych konkursach w ramach Dnia Książki i Tygodnia Bibliotek! #Carlow Library#

„Książka jest największym dobrem człowieka…
(Emil Zegadłowicz)

„Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji” (Maria Dąbrowska).

„Książka to okno na świat.”

Trudno nie zgodzić się z powyższymi cytatami. Książki spełniają w życiu dzieci i młodzieży wyjątkową rolę. Rozumne czytelnictwo nie ogranicza się tylko do poznawania treści utworu literackiego. Dostarcza ono także bogactwa przeżyć i refleksji, kształtujących nie tylko umysły młodych czytelników, lecz także ich charaktery.

Celem projektu „Wkręceni w czytanie”, realizowanego we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie, było wyrabianie w dzieciach nawyku systematycznego czytania, propagowanie czytelnictwa i zachęcanie do sięgania po dzieła literatury. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych poprowadzonych przez panią Sylwię z Carlow County Library, a także w konkursach i zajęciach o czytelnictwie prowadzonych podczas lekcji. Efektem tych działań są: recenzje przeczytanych książek, złote myśli na temat: czym jest dla mnie książka, dlaczego warto czytać książki, co daje nam czytanie, prace plastyczne, zakładki, postacie Plastusia ulepionego z plasteliny przez uczniów kl.1, założenie przez uczniów klas III-IV dzienników przeczytanych lektur, a także maraton czytania „Starszy czyta młodszemu”, podczas którego uczniowie klas kl. IV-VI czytali książki uczniom klas młodszych.

Dziękujemy Pani Sylwii i bibliotece Carlow County Library za zajęcia i materiały promujące czytanie wśród najmłodszych. Dziękujemy pani Iwonie za koordynowanie projektu. Dziękujemy naszym uczniom za udział i mamy nadzieję, że w gronie Waszych najlepszych przyjaciół zagości niejedna wspaniała książka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!