MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ

„Anatomia dulszczyzny w Moralności pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej – warsztaty teatralne”

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie dofinansowała projekt „Anatomia dulszczyzny w Moralności pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej – warsztaty teatralne” w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow w kwocie €1200. Serdecznie dziękujemy.

Projekt edukacji teatralnej „Anatomia dulszczyzny” realizowany w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie miał na celu promowanie postaw obiektywizmu w ocenie postaw ludzkich i zjawisk społecznych we współczesnym świecie, propagowanie humanitarnego systemu wartości, kształtowanie postaw odpowiedzialności moralnej, co stanowi fundament wewnętrznej dojrzałości młodzieży.

„Po to mamy cztery ściany i sufit, by brudy swoje prać w domu…”

W sobotę 3 czerwca 2017 społeczność Polskiej Szkoły Równe Szanse w Carlow miała okazję przyjrzeć się niczym w lustrze naturze człowieka i jego relacjach z najbliższymi za sprawą spektaklu „Moralność pani Dulskiej” przygotowanego przez uczniów gimnazjum i liceum pod kierunkiem pani Anny Kłanieckiej. Projekt edukacji teatralnej „Anatomia dulszczyzny” realizowany w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie miał na celu promowanie postaw obiektywizmu w ocenie postaw ludzkich i zjawisk społecznych we współczesnym świecie, propagowanie humanitarnego systemu wartości, kształtowanie postaw odpowiedzialności moralnej, co stanowi fundament wewnętrznej dojrzałości młodzieży. Młodzi artyści wcielili się w role m.in. Anieli Dulskiej, Zbyszka, Juliasiewiczowej, aby zaprezentować publiczności problemy przedstawione w dramacie Gabrieli Zapolskiej, czyli wszechobecną hipokryzję, obłudę i obojętność na ludzki los skryte pod płaszczem fałszywej uprzejmości. Świetna gra aktorska, niesamowite kreacje, symbolika scenografii, wymowna gra kolorów i tajemnicza muzyka pozostawiły widzów z refleksjami… Czy dulszczyzna to tylko problem dawnych czasów czy jednak obecna jest także we współczesnym świecie? Z jakich przyczyn w człowieku rodzi się „kołtuneria”? Jaką rolę odgrywa postawa rodziny i społeczeństwa? Czy honor jest na sprzedaż, a dobro cechuje jedynie ludzi naiwnych? Gratulujemy naszym wspaniałym aktorom profesjonalnego spektaklu, który poruszał emocje, budził refleksje, zachwycał grą sceniczną a każdy gest i spojrzenie niosło ze sobą mocny przekaz, dawkę emocji, która wywoływała drżenie głosu nie tylko wewnętrznego i zmuszała do refleksji nad sobą i pokrętną naturą człowieka w relacjach z innymi. Z serca dziękujemy.

 

Dziękujemy pani Annie Kłanieckiej za niezapomniane warsztaty teatralne, które pozwoliły młodzieży wcielić się w role i zbudować kreacje aktorskie świadome możliwości ekspresji drzemiących w tworzywie teatralnym. Dziękujemy pięknie.

 

Dziękujemy panu Marcinowi Kaczmarkiewiczowi za poruszającą fotorelację ze spektaklu i uwiecznienie gry scenicznej naszych aktorów oraz przekazujemy wyrazy wdzięczności za okazaną pomoc. Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje dla młodych artystów za wspaniały spektakl i dziękujemy za doznania estetyczne, które odbierały głos!

 

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!