PROJEKT EKOLOGICZNY

"CZAS WŁOŻYĆ RĘCE WE WŁASNE ŚMIECI"

Projekt ekologiczny – „Czas włożyć ręce we własne śmieci”

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie dofinansowała projekt edukacji ekologicznej w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow: „Czas włożyć ręce we własne śmieci – projekt edukacji ekologicznej” w kwocie € 500. Serdecznie dziękujemy.

Światowy Dzień Ziemi w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow stał się znakomitą okazją na podsumowanie projektu ekologicznego zatytułowanego „Czas włożyć ręce we własne śmieci”, który realizowaliśmy we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie. W ramach realizacji projektu przygotowaliśmy liczne warsztaty przyrodnicze, wykłady i wystawy, różnorodne konkursy, których celem była promocja postaw proekologicznych. Zorganizowaliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek po nawiązaniu współpracy z Kliniką Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, dla której prowadziliśmy akcję ekologiczno-charytatywną „Nakręć się na pomaganie”. Posadziliśmy nasze drzewo, które nazwaliśmy Radosław! Przeprowadziliśmy konkursy plastyczne i muzyczne z wykorzystaniem materiałów odpadowych. W ramach projektu w naszej szkole odbył się między innymi konkurs „Ekoświat” na konstrukcje z recyklingu oraz konkursowy pokaz mody ekologicznej. Pan Marcin Kaczmarkiewicz przygotował prezentację ukazującą piękno dzikiej przyrody i bogaty w informacje wykład o naturze. Uzupełnienie prelekcji stanowiła wystawa fotografii, które zachwycają oryginalnością spojrzenia na faunę i florę oraz umiejętnością zatrzymania w kadrze uroków środowiska naturalnego, o które uczymy się dbać. Pani Aneta Sułkowska poprowadziła wykład, w którym wyjaśniła, czym jest recykling, jak zużyte materiały wracają znów do obiegu oraz jak segregować śmieci. Mamy nadzieję, że po takim projekcie każdy z nas będzie pamiętał, jak ważne jest segregowanie odpadów i dbanie o środowisko. Jesteśmy przekonani, że cykl zabaw i zajęć na temat gospodarowania odpadami, ich segregacji „Uczymy się segregować odpady” oraz zajęcia plastyczno – techniczne podczas warsztatów artystycznych: „Czarujemy odpady”, wykonane plakaty promujące recykling z pewnością pozwoliły zrealizować cele projektu „Czas włożyć ręce we własne śmieci”. Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom wszystkich konkursów oryginalnych pomysłów na wykonanie instrumentów muzycznych, pięknych konstrukcji, gustownych strojów z materiałów recyklingowych, które znakomicie prezentowały się na wybiegu podczas pokazu mody w blasku fleszy i świateł podczas naszego Festynu Ekologicznego! Dziękujemy wszystkim Rodzinom za zaangażowanie w realizację prac konkursowych i za współpracę. Nasze wspólne działania mają jeden cel: kształtowanie świadomej postawy wpływu działań jednostki na kształt środowiska oraz rozbudzanie poczucia odpowiedzialności ekologicznej poprzez codzienne czynności segregowania odpadów.

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.
 
Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!