Blog

„Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego”

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie dofinansowała projekt edukacji historycznej w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow: „Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego” w kwocie € 400. Serdecznie dziękujemy.

Wczoraj podsumowaliśmy Rodzinny Konkurs Twórczości Plastycznej i Literackiej
„Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego” realizowany przez Polską Szkołę Równe Szanse w Carlow w ramach współpracy projektowej z Ambasadą RP w Dublinie.

Do celów konkursu należało szerzenie wiedzy o Pawle Edmundzie Strzeleckim – polskim podróżniku, który pomagał Irlandczykom w okresie Wielkiego Głodu. Konkurs umożliwił stworzenie dzieciom i młodzieży możliwości rozwijania zainteresowań językowych, literackich, kulturowych i historycznych oraz kształtowanie ich poczucia świadomości narodowej poprzez rodzinną współpracę.

Uczniowie przygotowali piękne prace plastyczne i literackie, oparte na znajomości życiorysu, osiągnięć i działalności humanitarnej Strzeleckiego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych szkolnych konkursach!

 

 

[alpine-phototile-for-picasa-and-google-plus src=”user_album” uid=”116427863858394899814″ ualb=”6498391376574688209″ imgl=”fancybox” style=”floor” row=”4″ size=”320″ num=”100″ align=”center”]

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts