TITLE

DESCRIPTION

„Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego”

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie dofinansowała projekt edukacji historycznej w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow: „Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego” w kwocie € 400. Serdecznie dziękujemy.

Wczoraj podsumowaliśmy Rodzinny Konkurs Twórczości Plastycznej i Literackiej
„Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego” realizowany przez Polską Szkołę Równe Szanse w Carlow w ramach współpracy projektowej z Ambasadą RP w Dublinie.

Do celów konkursu należało szerzenie wiedzy o Pawle Edmundzie Strzeleckim – polskim podróżniku, który pomagał Irlandczykom w okresie Wielkiego Głodu. Konkurs umożliwił stworzenie dzieciom i młodzieży możliwości rozwijania zainteresowań językowych, literackich, kulturowych i historycznych oraz kształtowanie ich poczucia świadomości narodowej poprzez rodzinną współpracę.

Uczniowie przygotowali piękne prace plastyczne i literackie, oparte na znajomości życiorysu, osiągnięć i działalności humanitarnej Strzeleckiego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych szkolnych konkursach!

 

 

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!