nowe-logo-webnowe-logo-webnowe-logo-webnowe-logo-web
  • Start
  • O szkole
    • Zapisy do Szkoły
    • Najczęściej zadawane pytania
    • Kadra
    • Program dydakyczny i wychowawczy
    • Integracja ze środowiskiem
    • Rada Rodziców
    • Gazetka szkolna
    • Opłaty 2021/2022
    • Projekty
  • Wydarzenia
  • Nasi Goście
  • Prasa o nas
  • Kontakt
  • Nauka Online
✕

Dzień książki

  • Home
  • Galeria 2015/2016
  • Dzień książki

Dzień książki

April 19, 2016

Czytanie albo granie – oto jest pytanie

Dzień Książki w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow

23 kwietnia to ustanowiony przez UNESCO światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow realizowano projekty promujące czytelnictwo, których koordynatorem była pani Mariola Piecha. W szkolnym kalendarzu Dzień Książki jest bardzo istotnym świętem i cała społeczność szkolna oddała się refleksjom na temat czytania i wpływu książek na rozwój dzieci i młodzieży.

W ramach realizacji współpracy projektowej z Ambasadą RP w Dublinie każda z klas przygotowała oryginalne prezentacje o książkach, wykorzystując niezwykle zróżnicowane formy ekspresji. Uczniowie zmierzyli się także z „Łamisłówkami”. Pomimo trudnych tekstów wymagających poprawności artykulacyjnej, uczniowie poradzili sobie znakomicie z łamańcami logopedycznymi. Z wielką starannością przygotowali swe prezentacje i dużą uwagę przywiązywali do poprawnej artykulacji, dykcji, natężenia głosu i kontaktu z odbiorcą. Kierowali się intuicją artystyczną i odważnie radzili sobie z tremą podczas wystąpienia przed publicznością. Każdy z uczestników zasługiwał na uznanie i otrzymał zasłużone oklaski, gdyż wszystkie klasy przygotowały projekty znakomicie. Gratulujemy pomysłowości uczniom i wychowawcom!

Na szkolnym korytarzu pojawiła się także gazetka, dzięki której uczniowie mogli zapoznać się z historią i budową książki. Podczas Dnia Książki zorganizowano też wystawę prac plastycznych inspirowanych literaturą. Można było podziwiać ilustracje do książek znanych autorów, projekty okładek do kolejnych wydań ulubionych przez dzieci i młodzież utworów. Prace plastyczne ożywiły szkolny korytarz barwnymi postaciami z bajek i dziecięcej wyobraźni. Każdy uczeń miał szansę utrwalić farbami własne emocje i wrażenia z lektur. Uczniowie zapoznali się także z bajką „O łowcy słowa przygodach niezwykłych”. Tytuł nieco tajemniczy, ale poruszany w niej problem bardzo prozaiczny niestety: czytanie książek czy granie na komputerze… Jak zachęcić dziecko do czytania? Z pewnością nasi uczniowie znają już odpowiedź na to zasadnicze pytanie! Przekonują o tym prace konkursowe – plastyczne i literackie.

Było kolorowo, pomysłowo, zabawnie i ciekawie. Podczas tegorocznych obchodów Dnia Książki można było też skorzystać z oferty Księgarni Renatka, której dziękujemy za obecność w dniu święta książki w naszej szkole. O tym, że czytanie jest ważne wszyscy wiemy, dlatego w domu każdego z nas powinna się znaleźć półka z książkami. Cóż, warto tylko dodać, że: „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”. A zatem: Powodzenia!

 

[alpine-phototile-for-picasa-and-google-plus src=”user_album” uid=”116427863858394899814″ ualb=”6278325583094653553″ imgl=”fancybox” style=”floor” row=”4″ size=”320″ num=”56″ border=”1″ highlight=”1″ align=”center” max=”100″]

 

Share
0

Comments are closed.

Lista sobót 2021/2022

IX 2021 11,18,25
X 2021 2,9,16,23
XI 2021 6,13,20,27
XII 2021 4,11
I 2022 8,15,22,29
II 2022 5,12,19
III 2022 5,12,26
IV 2022 2,9,30
V 2022 7,14,21,28
VI 2022 4,11
  • “Opowiem Ci bajkę”- konkurs czytelniczy dla klas I – IV
    May 1, 2021
  • “Żyj eko – logicznie” – konkurs rodzinny
    March 26, 2021
  • Warsztaty Maturlane – zapraszamy!
    March 26, 2021

Ostatnie wpisy

  • Dofinansowanie przedsięwzięcia „Folk – folklor – folkloryzm” – projekt edukacji regionalnej.
  • Dofinansowanie przedsięwzięcia „Bibioteka – moja apteka – projekt edukacji czytelniczej.
  • Dofinansowanie przedsięwzięcia „Jak maszt i żagiel…” – warsztaty teatralne.
  • Zapisy do Szkoły
  • Opłaty 2021/2022
  • RODO
  • Kontakt
Facebook Pagelike Widget
2021 © Copyrights Polska Szkoła Równe Szanse | website by Black Soda Creative Studio