“Anatomia dulszczyzny w Moralności pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej – warsztaty teatralne”
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie dofinansowała projekt „Anatomia dulszczyzny w Moralności pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej – warsztaty teatralne” w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow w kwocie €1200. Serdecznie dziękujemy.
Projekt edukacji teatralnej „Anatomia dulszczyzny” realizowany w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie miał na celu promowanie postaw obiektywizmu w ocenie postaw ludzkich i zjawisk społecznych we współczesnym świecie, propagowanie humanitarnego systemu wartości, kształtowanie postaw odpowiedzialności moralnej, co stanowi fundament wewnętrznej dojrzałości młodzieży.
„Po to mamy cztery ściany i sufit, by brudy swoje prać w domu…”
W sobotę 3 czerwca 2017 społeczność Polskiej Szkoły Równe Szanse w Carlow miała okazję przyjrzeć się niczym w lustrze naturze człowieka i jego relacjach z najbliższymi za sprawą spektaklu „Moralność pani Dulskiej” przygotowanego przez uczniów gimnazjum i liceum pod kierunkiem pani Anny Kłanieckiej. Projekt edukacji teatralnej „Anatomia dulszczyzny” realizowany w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie miał na celu promowanie postaw obiektywizmu w ocenie postaw ludzkich i zjawisk społecznych we współczesnym świecie, propagowanie humanitarnego systemu wartości, kształtowanie postaw odpowiedzialności moralnej, co stanowi fundament wewnętrznej dojrzałości młodzieży. Młodzi artyści wcielili się w role m.in. Anieli Dulskiej, Zbyszka, Juliasiewiczowej, aby zaprezentować publiczności problemy przedstawione w dramacie Gabrieli Zapolskiej, czyli wszechobecną hipokryzję, obłudę i obojętność na ludzki los skryte pod płaszczem fałszywej uprzejmości. Świetna gra aktorska, niesamowite kreacje, symbolika scenografii, wymowna gra kolorów i tajemnicza muzyka pozostawiły widzów z refleksjami… Czy dulszczyzna to tylko problem dawnych czasów czy jednak obecna jest także we współczesnym świecie? Z jakich przyczyn w człowieku rodzi się „kołtuneria”? Jaką rolę odgrywa postawa rodziny i społeczeństwa? Czy honor jest na sprzedaż, a dobro cechuje jedynie ludzi naiwnych? Gratulujemy naszym wspaniałym aktorom profesjonalnego spektaklu, który poruszał emocje, budził refleksje, zachwycał grą sceniczną a każdy gest i spojrzenie niosło ze sobą mocny przekaz, dawkę emocji, która wywoływała drżenie głosu nie tylko wewnętrznego i zmuszała do refleksji nad sobą i pokrętną naturą człowieka w relacjach z innymi. Z serca dziękujemy.
Dziękujemy pani Annie Kłanieckiej za niezapomniane warsztaty teatralne, które pozwoliły młodzieży wcielić się w role i zbudować kreacje aktorskie świadome możliwości ekspresji drzemiących w tworzywie teatralnym. Dziękujemy pięknie.
Dziękujemy panu Marcinowi Kaczmarkiewiczowi za poruszającą fotorelację ze spektaklu i uwiecznienie gry scenicznej naszych aktorów oraz przekazujemy wyrazy wdzięczności za okazaną pomoc. Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje dla młodych artystów za wspaniały spektakl i dziękujemy za doznania estetyczne, które odbierały głos!
[alpine-phototile-for-picasa-and-google-plus src=”user_album” uid=”116427863858394899814″ ualb=”6428220869198086241″ imgl=”fancybox” style=”floor” row=”4″ size=”320″ num=”100″ align=”center”]