"Czarno na białym"

projekt edukacji czytelniczej

„Czarno na białym” – projekt edukacji czytelniczej

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie dofinansowała projekty w Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow:  „Czarno na białym – projekt edukacji czytelniczej”  w kwocie € 600.

Serdecznie dziękujemy. 

W ostatnią sobotę, 5 listopada, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Konkursie Recytatorskim, który został zrealizowany w ramach projektu edukacji czytelniczej „Czarno na Białym” przy współpracy z Ambasadą RP. Uczniowie wszystkich klas zaprezentowali wiersze patriotyczne i o Polsce. Wszyscy uczestnicy wykazali się świetną znajomością zasad recytacji: opanowaniem tekstu na pamięć, wygłaszaniem wierszy głośno, wyraźnie i z odpowiednią dykcją. Nie zabrakło ciekawych interpretacji! Jury przyznało, że podjęcie decyzji to był ciężki orzech do zgryzienia.

Laureatami zostali: Tosia, Bartek, Kuba i Zuzia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci także nagrody. Laureaci konkursu będą reprezentować Polską Szkołę Równe Szanse w Dublinie podczas finału II Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Lokomotywa”, organizowanego przez Polską Macierz Szkolną w Irlandii.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Laureatom życzymy powodzenia podczas finału w Dublinie!

Jednocześnie gorąco zachęcamy wszystkich uczniów do uczestniczenia w organizowanych w naszej szkole konkursach.

22 października 2016 w naszej szkole odbył się „Konkurs Pięknego Czytania”. Ma on na celu rozwijanie potrzeb czytelniczych uczniów, dbałość o kulturę słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu, stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych umiejętności i porównania ich z umiejętnościami innych.
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!