Blog

„Tożsamość poprzez sztukę” – „Identity Through Art”

W Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow przekazujemy naszym uczniom polską tradycyjną muzykę, gdyż wiemy jak ważną pełni rolę w życiu. Dawne przyśpiewki, melodie z różnych regionów Polski, hejnał z wieży mariackiej, znane od wieków zabawy taneczne, bliskie naszym przodkom oraz krewnym i towarzyszące im w doli i niewoli zostały przywołane z przeszłości przez orkiestrę z Droghedy. Dzięki spotkaniu z polską muzyką i oryginalnymi instrumentami nasi uczniowie mieli możliwość odkryć cząstkę swej tożsamości, by móc określić, w jakim stopniu sztuka odciska ślad w budowaniu świadomości narodowej. Mamy nadzieję, że muzyczna uczta przygotowana przez orkiestrę z Polskiej Szkoły Wspólna Wyspa w Droghedzie pomoże naszym uczniom w trudnym zadaniu odkrywania swej polskości.

Warsztaty muzyczne stanowią integralną część naszego projektu „Identity Through Art”, który realizujemy we współpracy z Office for the Promotion of Migrant Integration, Department of Justice and Equality.

[alpine-phototile-for-picasa-and-google-plus src=”user_album” uid=”116427863858394899814″ ualb=”6628271149653793825″ imgl=”fancybox” style=”floor” row=”4″ size=”320″ num=”100″ align=”center”]

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts