"IDENTITY THROUGH ART"

„TOŻSAMOŚĆ POPRZEZ SZTUKĘ"

„Tożsamość poprzez sztukę” – „Identity Through Art”

W Polskiej Szkole Równe Szanse w Carlow przekazujemy naszym uczniom polską tradycyjną muzykę, gdyż wiemy jak ważną pełni rolę w życiu. Dawne przyśpiewki, melodie z różnych regionów Polski, hejnał z wieży mariackiej, znane od wieków zabawy taneczne, bliskie naszym przodkom oraz krewnym i towarzyszące im w doli i niewoli zostały przywołane z przeszłości przez orkiestrę z Droghedy. Dzięki spotkaniu z polską muzyką i oryginalnymi instrumentami nasi uczniowie mieli możliwość odkryć cząstkę swej tożsamości, by móc określić, w jakim stopniu sztuka odciska ślad w budowaniu świadomości narodowej. Mamy nadzieję, że muzyczna uczta przygotowana przez orkiestrę z Polskiej Szkoły Wspólna Wyspa w Droghedzie pomoże naszym uczniom w trudnym zadaniu odkrywania swej polskości.

Warsztaty muzyczne stanowią integralną część naszego projektu „Identity Through Art”, który realizujemy we współpracy z Office for the Promotion of Migrant Integration, Department of Justice and Equality.

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!